Víkend na Súlovských skalách (11. – 12. 6. 2016)

Plán zněl jasně. Lezení na Schneebergu a Hohe Wandu. Počasí bylo nějak proti, takže místo na jih jedeme na východ. A udělali jsme dobře. Súlov za to stojí.
Pája volí směr do sektoru Tabuľa. Plotny v obtížnosti tak akorát pro nás. Občas lehce prší, ale plotny jsou hned suchý, ani maglajz z chytů neoprší. Takže pohoda. Nějakej prudič říkal, že na Schneebergu určitě svítí slunko, ale hned ho to přešlo. Vylezli jsme, co se dalo v našich obtížnostech, nejtěžší přelez byla cesta „Midnight shark“ 7-. Ukrutnej převis nesedl úplně všem, třeba mně. Petr s Honzem pak přelezli cestu „Vajdátor“ za 6, kde je v průvodci namalovanej friend, jako že je třeba dojistit. Ale kdo by se tahal friendama že. Docela dlouhej odlez v převísku dávají celkem na pohodu. Zřejmě dobrej oddíl 🙂 My ostatní tam rveme dvojku frienda. Na závěr dne pak dává Pája morálovou spáru „Perfektná“ za 5. 20 metrů jen po friendech. Dobrý. Pak ještě několik marných pokusů v „Modrých miskách“ 6+ a balíme.
Jedinou pořádnou tlamu dávám já, a to když jsem zakopl pod nástupem. Tlama to byla dlouhá a dál bych to nerozebíral 🙂
Vše zapíjíme v kolibě pod skalama, Krejzič nedá pokoj a všichni musíme nějakou hnusnou kořalku. Pak teda ještě jednu, protože to je kapurková a to se musí. K tomu nějaký pívo a ráno teda nic moc. Tabletka a studená voda řeší vše a hurá do sektorů Obelisk, VPN a Zrkadlo. Nejdřív teda najít lano. Lezeme vše, co je v našich silách, pochvalu má Zuzka, která se odvážila na 1. konec a natáhla krutopřísnou cestu! Nejhezčí cesta víkendu byla asi vícedélka na Zrkadlo „Rapsódia“ 5+, 5 a 6. Kde se nejtěžší kroky dělají s 30 metrama pod prdelí v převísku. Honza si ji dal hned dvakrát. Dobrý! Jinak zase plotny, sem tam převis, vše od 4 do 6+. Nejvíc cest, bych tipnul, vylezla Gazi, přelezla úplně všechno, co se dalo i nedalo.
Myslím, že to byl povedenej lezeckej výlet, do oblasti, kterou většina z nás neznala. Lezení v plotnách není nikdy dost. Skoro vše bylo navíc docela dobře odjištěno. Nevýhoda byla docela dost lidí. Nás bylo devět, takže jsme k tomu dost přispěli. Kam jsme vlezli, tam bylo plno i bez cizích 🙂 Škebla by se teda ještě vešel, ale o tom až v hospodě.
Zdar J.
Pája dodává: Schneeberg je pro nás začarované místo, ale my to jednou vylezeme!