Punk Rock 5. 11. 2016

Ve středu na stěně Buchťál s Járou plánovali co o víkendu. Nikdo se nemohl (nechtěl) k nám přidat až na Míšu. Vymýšleli jsme, kam zajet a pak nám Gazi poradila Punk Rock. Údajně tam jsou krátké cesty tak za 6. Tak padlo rozhodnutí, že v sobotu pojedeme ve třech na Punk Rock. V pátek napsala Gazi, že pojede taky, tak nás byl ideální počet – 4.

Jára se ujal funkce řidič a tak to musel vzít z Rajhradu přes Těšany do Rousínova a pak teprve směr Blansko. Cesta byla peklo. Jára nestíhal a do pár zatáček jsme brzdili i očima, ale nakonec jsme ve zdraví dorazili do Blanska, kde na nás čekala Míša.

Skála je na dohled od zaparkovaných aut, ale nástup zajímavej. Přelézt zábradlí, pak po stromě dolů, přejití potok Punkva přes pohozenou fošnu, vystoupání po stromě na mlýnský náhon a pak přes něj. A konečně jsme u skály.

Míša s Gazi se pouští do cesty Plexi (5). Jára se s odhodláním pouští do Sex pistols (6). Pak Jára zvolá „JDU“. Většina lidí by povolila lano, ale Buchťál ví své. Tohle Jardovo zvolání znamená pád, tak nepovolit a čekat pád, který nastal. Po pár dalších pokusech to Jára vzdává, aby se sem mohl vrátit, až se rozleze. Buchťál s obtížemi leze až nahoru. Pak jsme se různě střídali s Gazi, která vše tahala a Míša lezla po ní. Cesty Vertigo (6), Exodus (6) se dají celkem dobře vytáhnout. Ale cestu Pogo (6) jsme šli na druhém konci. Je tam klíčový chyt, na který dostal, překvapivě, jen Jára. Ostatní to museli obejít. Poslední cestu Visací zámek (7) tahat nikdo nechtěl. Na druhém konci to vylezla Míša, Buchťál a Gazi. Jára se
srdnatě pral s převisem. Nakonec si tam nechal pytel ale nahoře taky karabiny a smyce. Jelikož těšně pod vrcholem byla „keška“ hodnocená za 5, to je přece pecka (jsou věci mezi nebem a zemí, který asi nepochopím), vyběhal Gazi Visací zámek podruhé, zapsala se do bloku pro „kešky“, pobrala věci a slanila.

Skála je moc pěkně zajištěná (dle průvodce v roce 2015) hned vedle Blanska. Určitě stojí z návštěvu.

Buchťál