Poslední slanění 2018

Jako již tradičně jsme zajeli 29. 12. na Pálavu, kde jsme ještě před posledním slaněním v roce trošku i polezli. Účastníci: Jara, Pája, Škebla, Nikča, Lukin, Horkys. Na to, že mainstream klika našeho oddílu je v Chorvatsku, celkem dobrý.

Vzhledem k zimě jsme lezli krátký cesty na Vzývajícím a Maturitě. Teplota někde těsně nad nulou a vítr moc neumožnily lézt cesty náročný na prsty (na Pálavě klasika), tak jsme vytáhli friendy a vklíněnce a lezli převážně lehký cesty po vlastním, nebo po rezavejch skobách. Tyto cesty dnes už asi nikdo neleze. Na vršku Maturity se štanduje za šutr, to už se v moderně odjištěných oblastech nevidí. Za mě to bylo dobrý z důvodu oprášení samojistících technik, jakože trénink na Tatry. Taky jsme objevili krásnej překrok na Maturitě, ten bych zařadil jako povinnou cestu pro všechny na příště. 😊

Slanění proběhlo, jak jinak, z Martinky. Nováčci si užili 60 metrů v prostoru, což někteří zažili poprvé. Poslední člen výpravy už to měl skoro za tmy. Kupodivu jsme lana stáhli bez seknutí nebo uvíznutí na stromě, takže pohoda a jelo se do hospody. Tam nás posílila silná těhotenská klika našeho oddílu. Řekl bych, že se nám to tam taky povedlo, ale to už je jinej příběh.

Myslím, že výjezd se povedl i metodicky, neboť nováčci zjistili, na co vlastně všecky ty věci, co se učí na stěně, jsou 😊.

Lezení v roce 2018 zdar.

Jara

Vánoční závody 15. 12. 2018

Když opět po roce přišla řeč a domluva na místě závodů, tak bylo několik hlasů jít jinam než na boulder do Měnína. Důvody? Moc těžký pro většinu z nás a málo místa. Tak se rozhodlo pro naší „domovskou“ Staňkovku a určitě to nebyla špatná varianta.

Vše začalo v 10 dopoledne. Plán byl jasný. V 7 je buklá hospůdka Topas na „vánoční večírek“. To je až moc času na závody, tak se začalo metodikou. Pro rozproudění krve a zahřátí v celkem studené tělocvičně se cvičily pády a jejich jištění. Všichni s přehledem odjistili a skočili do prázdna. Po jídle, kdy si většina objednala pizzu, následovalo něco bezpohybového. Vázání lana do panenky. Je s podivem, že to některým jedincům dělá stále problém. Jako přídavek se učilo, jak vázat lano „do kruhu“ a následně ho využít pro transport druhého na zádech. Pro diváka je zvedání se poměrně zábava. Sám bych chtěl vidět, jak Barča zvedá Járu…

Na samotný závody si každý nováček vylosoval jednoho „zkušenějšího“ k sobě. Tak vznikli tyto dvojice: Jára + Horkys, Pája + Nikča, Láďa + Lukáš, Dredáč + Barča, Škebla + Drťa. Gazi se zhostila fotodokumentace a Buchťál vzal roli rozhodčího a Míša zdatného pomocníka. Závodilo se v těchto disciplínách:

  1. Prusíkování – prusíkování na čas hore a dole
  2. Lezení na obtížnost – 2 cesty na 6 pokusů
  3. Oblézání tělocvičné kozy – 2 různé kozy oblézt na 6 pokusů
  4. Vytrvalost – počet vylezní a zlezení „schodů“ za 10 minut
  5. Boulder – 2 bouldery na 6 pokusů

Na tom, kdo se umístil první, pátej či kolikátej, je podle mě celkem jedno, tak to ani psát nebudu. V závodě nejde vždy o výkony, že Gazi, ale hlavně si to užít. Což se doufám povedlo a všichni se bavili. Za to patří VELKÝ DÍK Pájovi a Gazi, kteří tento den naplánovali a připravili. Dění na následné diskuzi u piva či nápoje dle chuti zůstane v Topasu… kdo nebyl, má dojít a kdo byl, ví. Teda myslím, že ví. Co Láďo?

Dík za účast a těším se na další společnou akci

Buchťál

Pálava 4. 10. 2018

Letos jsem ještě nebyl na Pálavě, a když jsem jezdil kolem pár dní do Mikulova pracovat, rozhodl jsem se, že se určitě najde někdo, kdo půjde se mnou. Ale Pája, Krejzič a Zuzka rodí, Škebla též rodí a navíc zase škeblí, Jára sbírá bonus body, Gazi s Šokem někde výletí, pro Láďu je Pálava divná…
Nakonec chtěl jet jen Pája. Z nových tváří nikdo nechtěl (nebo se bojí) a na Klajdě jsem ukecal Dana. Paráda jsme nakonec tři, což je úspěch.

Pája leze přes vejce

Ráno bylo krásně, a tak jsem po telefonu chtěl překecat Járy, ať jede. „Ty vole, já už tam jedu s Krejzičem“ vesele zvolal. Za chvilku SMS od Gazi, dojede o 10 minut později. Docela jsem se divil, že jede, když má být někde v řiti. Aspoň nás je sudo. Nakonec ještě dojela Míša, několik lidí z lyžáku a dětí jako smetí. Ukázala se i Zuzka s pejskem a Šok se Zrzkem dojeli na kole z Brna. Původně výlet ve třech se dooost rozrostl.

Lezlo se, kde se dalo

Ale zpět k lezení. Na Vzývající se postupně přelezlo: Malý věšák (5), Velký věšák (5), Přes vejce (6-). Jára se rozhodl vylézt Jihovýchodní hrana (4) po vlastním, aby se na rybu pokusil o EKG (7-). Po chvilce váhání jsem se o EKG pustil taky. Moc pěkný ale na mě moooc těžký. Kdo chtěl, též vyzkoušel a pak přesun na Martinku. Tu se různě lezlo: Křížová (6), Střed plotny (4-), Juntálka (3).

Mladá naděje

Na listopad krásný počasí a úžasný lezení. Přes původní obavy, že nikoho neseženu, nás nakonec byla plná skála a lézt zkoušely i děti. Paráda, dík za lezení.

Buchťál