Dobrodružství ve trojkách 25. – 26. 1. 2020

Nabídka víkendového dovádění v Rakousku na skialpech mě moc nezaujala, a tak moje možnosti na lezení venku spadly na nulu. Nikdo jinej než Jarda a Pája se prostě nenajde. Tak jsem se začal smiřovat s tím, že budu hledat jističe na překližku což by snad mělo být v pohodě. Ale…. Ozval se navrátilec z „jú-es-ej“ Mára, a tak jsme začali kut pikle. Říkal, že v únoru se mu vrací žena, a toho je třeba využít, než budou povinnosti. Já jsem pro každou špatnost, tak z toho vzešel víkend v Höllentale. Místo překližky 2 dny lezení.

O ubytování se postaral Mára, jelikož já tak tak dávám češtinu. Zajistil přenocování ve Weichtalhausu. Čekal jsem, že bude zavřenej, ale chata byla plná. A to Čechů – zájezd Alpiny na snežnicích. Já jsem se dobrovolně dal do hledání cest. Poblíž jsem měl jednu už vyhlédlou, ale na druhej den jsem musel zapátrat. Postupně jsem dal dohromady: Romantiker Promenade 3, Akademiker 2+, Katzenkopf 3 a Hochgang 2+.

V sobotu padá volba na Romantiker Promenade. Nástup od auta je kousíček a nápis s velkým R vedle cesty nejde minout. Pak přímo nahoru ke skále je to 20 metrů. My jsme to nějak překombinovali a první část jsme omylem obešli. Nevím, jestli to bylo sněhem nebo absencí fixního jištění, ale našel jsem jen jedny erární hodiny v poslední délce, tak celé na vlastním. Sníh a led cestu udělaly pěknou a zajímavou, ale v létě bych ji nešel. Navíc sestup hnus škaredej fialovej.

U dobrýho radlera padá volba na neděli – Katzenkopf a při troše štěstí následně Akademiker. Nástup na Katzenkopf je přímo od chaty necelou hodinku. Na úpatí je červeně napsaný KA, tak nejde minout, a navíc cesta je značená v mapách na seznamu. Pak se sledují červené značky a šipky, který jsou krásně vidět. Někdy bylo třeba cepínu, jinde bylo třeba lézt bez rukavic. Dosti pestré. Tahle cesta je moc pěkná určitě i v létě. Fixního jištění je trocha, ale tam, kde je potřeba, jinak na vlastním. Ale štandy jsou nebo smyce o strom. Tuhle cestu doporučuju jako pěknou, lehkou vícedélku, kde se leze na vlastním jištění třeba jako nácvik. Fakt krása. Mě se moc líbila a sestup je pěknou turistickou cestou po modré. Radler nám asi entuziasmus zvedl až moc jelikož 420 metrů vysoká 12délková troječka v zimě nám zabrala celkem 8 hodin, dost sil, roztrhlou péřovku a ztracený telefon (padal 300 m volným pádem). Akademiker budeme muset dát někdy jindy, ale i tak to dalo moc krásného lezení a zážitků.

Buchťál