Vícedélky v Höllentalu 5. – 6. 7. 2020

Původně jsem chtěl jet do Höllentalu na vícedélky dřív než v červenci, ale neviditelný bacil zavřel hranice. A pak buď nebylo počasí či parťák. Aspoň, že jeden červencový svátek vyšel na pondělí, tak se mohlo jet na více dní. Nakonec jsme jeli ve složení já, Pája, Kačka a Barča na dva dny a jako base camp byl Weichtalhaus.

Jelikož holky byly nepolíbeny cestou delší než 30 m, tak jsem našel cesty do obtížnosti 5. Na první den jsem vybral cesty Alte Westwand 5 190 m a Jarasim-Neuer Jarabegweg 5- 145 m. Po spravedlivém losu jsem vyhrál Kačku a Pája Barču. Plán byl vylézt každej jednu a pak se vystřídat. Ale já s Kačkou jsme šli Alte Westwand a čas byl proti nám a druhá by se nestihla. To Pája a Barča šli jako první Jarasim a jelikož se s tím nesrali, tak stihli i Alte Westwand. Ta má z parkoviště asi 10minutový nástup. Nejtěžší délka je druhá s traverzem. Sice je krásně zajištěn (někdy i po 70 cm) a má dost ruk, ale mnohdy žádný nohy. Kačka se asi dost vytrápila, ale vše statečně zvládla. Cesta je pěkná, orientačně jasná a parádně zajištěná. Sestup vedou mužíci a vezme asi 15 minut.

Druhý den se holky prohodily a cílem byl Vordere Stadelwand s cestami Fensterlplatte 5+ 158 m a Peternpfad 5- 145 m. Tyhle cesty jsem šel už po několikáté, ale jsou tak parádní, že mně to vůbec nevadí. Obě jsou pěkně zajištěné smycemi v hodinách a doplněné nýty. Mají 5 délek, takže by šlo stihnout i 3, ale únava s blížícím se deštěm rozhodly pro odjezd domů.

Víkend to byl moc podařený a určený hlavně holkám, aby získaly nové znalosti a dovednosti a stávající potrénovaly. Po cestě je Pája učil vše od hledání cesty, přes orientaci v topu, až po její najití. Holky se všeho zhostily parádně, některé délky i tahaly. Sice expreska či strom nesloužily jen k jištění, ale Gazistyle se taky počítá, navíc když je na zádech batoh. Když jsem byl poprvé já, tak jsem byl vyklepanej jak sparta bez filtru v měkkým obalu, takže holkám klobouček. Snad to holkám něco dalo, přineslo jen pozitiva a třeba se příště vydají někam spolu samy.

Buchtál